Pochodzące z Anglii koty rasy devon rex, nie są bardzo popularne w domostwach. Mimo specyficznego wyglądu czworonogi posiadają wiele pozytywnych cech, dzięki którym sprawdzą się w roli kotów domowych.

Wygląd kota jest dość charakterystyczny – mała, płaska głowa, stosunkowo duże uszy i owalne oczy. Dodatkowo długi i cienki ogon, który pokryty jest pokręconą sierścią. Wielkość kota nie rożni się w zależności od płci – rasa osiąga około 30 cm wysokości. W wieku około 12 miesięcy kot osiąga dorosłe rozmiary. Dzięki smukłym łapom kot wydaje się delikatny i lekki. Jednak w rzeczywistości jest gibki i umięśniony.

Charakteryzuje się krótką, rzadką i pofalowaną sierścią. W zależności od pory roku gęstość sierści zmienia się i jest różna w poszczególnych częściach ciała. Natomiast podszerstek u devon rexa jest gęsty.

Reprezentant tej rasy sprawdzi się w roli kota rodzinnego. Jest towarzyski, wierny i oddany. Ma duże pokłady energii. Jest bardzo ciekawy i lubi poznawać nowe przedmioty oraz przestrzenie. Ponadto rasa jest bardzo inteligentna i szybko się uczy – zaznajomienie się z nowymi sztuczkami nie pochłania dużo czasu.

Żródło: https://www.krakvet.pl/artykuly/devon-rex-kot-z-lokami/

Devon Rex - wzorzec rasy

Rasa ta potocznie nazywana jest kotem maltańskim, hiszpańskim niebieskim oraz archangielskim. Zwierzę to wyróżnia się smukłą i wydłużoną budową ciała oraz wagą osiągającą od 2,5 do 4,5 kg. Koty te przykuwają spojrzenie swoją nietypową maścią, która przybiera formę równomiernego błękitnego koloru o srebrnym zakończeniu włosa, który wydaje się “błyszczeć”.

Wzorzec: Kot rosyjski krótkowłosy niebieski – russian blue, koty krótkowłose i somalijskie, III kat. FIFe. Kod EMS: RUS.

Pochodzenie: Rosja,Charakter: przyjacielski, towarzyski, zrównoważony,Rozmiar: średni,Waga: od 2,5 kg do 4,5 kg,Sylwetka: smukła, dobrze umięśniona, wydłużone ciało,Głowa: czaszka długa i płaska, proste czoło, wypukłe poduszeczki z wąsami, silny i zarysowany podbródek, kształt krótkiego klina,Uszy: spore, duże u podstawy, ostro zakończone, wysoko osadzone,Oczy: duże, kształt migdałów, intensywny zielony odcień,Nos: prosty,Tułów: smukły, bardzo dobrze umięśniony, małe i owalne stopy, długie kończyny,Ogon: ostro zakończony, proporcjonalny do ciała,Szata: gęsta, krótka i miękka, lekko odstająca od ciała, gęsty podszerstek, podobna długość co włosa okrywowego,Aktywność: aktywny, jednak zrównoważony,Odporność na choroby: tak,Długość życia: ok. 15 – 18 lat,Dostępność w Polsce: tak.

Żródło: https://www.krakvet.pl/artykuly/kot-rosyjski-niebieski/

 

Russian Blue- wzorzec rasy

Skontaktuj się z nami

agnieszka_pieron@op.pl

+48 501013359

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.